Retro Style - Auto do Ślubu

Only the best
RETRO.AUTO.PL
favourite car
RETRO.AUTO.PL
Wyjątkowe auto na wyjątkowe okazje
Przejdź do treści

Retro Style

TOP 10: współczesne samochody w stylu retro
Chrysler PT Cruiser - prekursor retro designu
W końcowych latach egzystencji budżetowego, amerykańskiego Plymouth’a, marketingowcy zostali postawieni pod ścianą z ambitnym zadaniem ratowania pokrytej „rdzą i kurzem” marki, którą strategicznie pozycjonowano jako najtańszą w koncernie Chrysler. Dużo auta za niewielkie pieniądze niekoniecznie przenosiło się na zyski, a hasło reklamowe „If it's important to you, it's important to Plymouth“ („jeśli jest to istotne dla Ciebie, jest ważne także dla Plymouth’a”) dowodziło, iż Amerykanom było najwidoczniej ‘wsio licho‘ w tej kwestii albo samemu producentowi...


   
Trzeba przyznać, że pożegnania z przepiękną przygodą pt. motoryzacja dokonano w wielkim stylu - poprzez oryginalny, jedyny seryjnie produkowany hot rod, Plymouth Prowler (później jako Chrysler), wykorzystując studencki pomysł, mającego dopiero zabłysnąć projektanta Chipa Foose (oficjalnie nie jest podawany jako twórca). Kariera byłaby zapewne bardziej łaskawa dla Plymouth’a i nie podzieliłby on losu DeSoto, czy Imperiala, gdyby nie drobna, acz jakże istotna korekta strategii markowej. Ciekawy retro projekt koncepcyjnego auta o nazwie Pronto Cruizer ewoluował do seryjnego minivana PT Cruiser i wszystko było(by) na dobrej drodze ku rehabilitacji marki, gdyby image Chryslera nie okazał się silniejszy.

Volkswagen Beetle - stary i nowy
Kiedy w 1994 roku Volkswagen zaprezentował światu prototyp Concept One,
nikt nie spodziewał się, że model ten doczeka się swojego produkcyjnego odpowiednika.
Wszystko stało się jasne w 1998 roku, kiedy to gama modelowa niemieckiej firmy
została wzbogacona o New Beetle’a - nowoczesną interpretację klasycznego Garbusa.

Mini
Kto nie kojarzy klasycznego Mini, ten zapewne nigdy nie oglądał zabawnych perypetii Jasia Fasoli - bo choć w jednym z odcinków Mini uległo całkowitemu zniszczeniu, nie sposób zapomnieć, jak Fasola prowadził auto siedząc wygodnie
na dachu czy zmierzył się z pojazdem trójkołowym.
To jednak nie przygody Fasoli sprawiły, że brytyjski „maluch” zyskał miano samochodu kultowego. Najpopularniejsze i najlepiej rozpoznawalne auto produkcji brytyjskiej wytwarzane było przez ponad 40 lat (1959 - 2000), znajdując w tym czasie całe mnóstwo nabywców.

 

Niesamowity sukces oryginalnego Mini postanowiło wykorzystać BMW, prezentując w roku 2001
całkowicie nową generację opisywanego modelu. Choć bawarscy specjaliści liczyli na powodzenie nowego Mini,
nie spodziewali się, że auto odniesie aż tak ogromny sukces marketingowy.

 


KONTAKT
tel.  698 848 355
dla rejonu woj. opolskiego
KONTAKT
tel.  502 731 183
dla rejonu woj. śląskiego
REZERWACJA TERMINU

TEL. +48 698 848 355
Sprawdź dostępność auta   w kalendarzu google

Zapewniamy miłą i profesjonalną obsługę, a przede wszystkim bezpieczeństwo podczas podróży, które w miłej atmosferze zapewni Państwu kulturalny oraz stosownie ubrany kierowca.
W ramach świadczonej usługi, zapewniamy Państwu wystrój wyjątkowego auta  z wybranymi przez Państwa tablicami rejestracyjno-ślubnymi.

Wróć do spisu treści